با احتساب سایت قبلی من

فقط… !

فقط… !

آبان ماه امسال،از هر سالی متفاوت تر است .آبانی که سایه ی سنگین و تلخ ویروس منحوس، در کشور و استان ما گسترده شده است اما با مقاومت ، همراهی و همدلی این موضوع را هم خواهیم گذراند و در این راه،  نباید از نقش دعا و تضرع غافل بود ، دعا و توجه به درگاه امام حی زمان و واسطه ی کل، حضرت صاحب العصر عجل الله تالی فرجه الشریف که در «نهم ربیع الاول» سالروز امامت میارکش فرا می رسد و ما را به «هفته ی وحدت» و میلاد سراسر نور و برکت حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله و احیاء کننده ی دیدن مبینش  یعنی حضرت «صادق» علیه السلام  پیوند می زند …  .

توجه و توسلی که در سیزدهمین روز آبان در سالهای گذشته بارها به انجام رسیده  و همه ی  شرایط  را به نفع متوسلان تغییر داده است.  آنانی که با مقاومت و همدلی، همراه شده بودند و اکنون آن نیروی محرک نهایی ، در دل طوفان به پیششان می برد و حرکتشان باز هم پرشتاب تر می شد .حرکتی که هر کارشکنی ای را در خود می شکست و کاری می کرد کارستان !

نکته ی مهم و مشترک آن حرکت توفنده با  امروز ما ، البته کم کاری ، سهل انکاری ، بی تدبیری ، بی تجربگی یا هر اسم دیگری بود که نهادهای مسوول- به خصوص نهادهای اقتصادی- داشتند . گرچه باید به واقع ؛ قدر شناسی خود را به کادر بهداشت  و درمان کشور، استان و به ویژه اردکان عزیز، صمیمانه ابراز داشت اما  عدم پرداختن درست به مساله ی طب سنتی و راه کار های درمان آن، نبود یا ضعف هماهنگی و همکاری لازم میان بخش های مختلف ستاد ملی مبارزه با کرونا  و جزیره ای عمل کردن آن ، فقدان یک ضمانت اجرایی محکم برای اجرای مصوبات در کنار تناقضات رسانه ای کار – مانند تناقض در آگهی های جذاب بازرگانی در دعوت به دور همی ، سفر،عدم استفاده از ماسک و… – از جمله ی مشکلات آزار دهنده ای است که در کنار مشکلات پیش گفته ی اقتصادی –که البته همه راه علاج داخلی دارد- ، شرایط را مانند آن سالها کرده است.

 البته باید دقت کرد که اماممان بار دیگر به« تبعید»  نبرند و «جریان تحریف» قلب واقعیت نکند . جریانی که در لانه های جاسوسی امروز دشمن نابکار، در حال خزیدن است . جریانی که عمدتا، قشر مهم دانشجو و دانش آموز باید آن را خنثی کنند. جریانی در دل این شبکه ها ی اجتماعی و پیام رسان های هوشمند خارجی  عمدتا صهیونیستی که هم برای جریان تحریف آمده اند و هم برای جریان تبعید ، به خصوص آن که حالا ، عنوانی مثل آموزش مجازی طرح شده است .

باری، اکنون باید با توجه ، توسل ، مقاومت ، همدلی  و همراهی این جریان را شکست داد ، به افشا گری دست زد ، مطالبه کرد و جهاد اقناعی را سرلوحه ی کار خود قرار داد تا کار به مدار خویش بازگردد و در هر کار شهرستانی و استانی مانند بحث توسعه ی نا متوازن صنایع  که تبعات فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی و زیست محیطی نیز  دارد ،  نیز وضع به همین منوال است  ، اقدامی هوشمندانه ، فعالانه برای ماندن و بالیدن  و حرکت رو به جلو. با نقشه ی راهی مشخص که مبتنی بر راهبرد خود ما نه راهبری تقلیدی و وارداتی . راهبردی برای شکستن جریان تحریف و تبعید، که خود را می پذیرد و با حدیث حب الوطن من الایمان ، درهای نفوذ  را می بندد و با تقویت وحمایت از بالا و پایین از تولیدات داخلی در همه ی عرصه ها ، کاری می کند کارستان ، همان گونه که قبلا کرده است. شاید بتوان بخشی از این راهبرد را « سواد فضای مجازی انقلابی» نامید . خلاصه ؛ فقط توکل، همدلی و خود باوری لازم است تا کار به توفیق حق به مقصود نهایی رسد. ان شاء اله. این چنین باد.

در تاريخ ۱۲/آبان/۱۳۹۹ بدون دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

من معلم و اندکی طلبه ام .....

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنیدشش + = دوازده

حق نشر © 2020 انتشار مطالب  اين تارنما در سايت ها و نشريات با ذکر نام و درج پیوند مجاز است
: طراحي و توسعه  : توسط  مدیر تارنما ؛  آدرس ما در پیام رسان های خوب ایتا و گپ :masirh@