با احتساب سایت قبلی من

به جا و فوری !

به جا و فوری !

باسمه تعالی

شهریوری متفاوت آمده است که نقش «پزشکان» عزیز ، در آن بسیار پر رنگ است ، نقشی که کادر «درمان » و البته «پیش گیری» تا کنون به خوبی ایفا کرده و زحمت ها کشیده و شهید ها ،  داده اند . امید آن که رعایت برخی از بی فکران  و سهل اندیشان ، باعث کمتر شدن بار این عزیزان شود  اما  صد البته که «دولت» در این مدیریت،  نقش مهم بلکه مهمترین نقش را  دارد و باید   با تبعیت  از  الگوی  بزرگ خود  ، یعنی دولت رجایی و باهنر ، پیش از پیش در این راه تلاش کند ، مثلا محدودیت ها به خصوص در مورد سفر ها  را جدی تر بگیرد ، تلاش کند تا قوانین تشویقی و تنیهی متناسب را پیشنهاد دهد  و اجرا کند ،  با آموزش بیشتر به «کارمندان» و کارکنان ، این فرهنگ رعایت را گسترش دهد  و نقاط پر تجمع   مانند  بازارها  و  مدارس  – خصوصا  اکنون که  علیرغم توصیه های بهداشتی ،  متاسفانه سعی  بر برگزاری مدارس به صورت حضوری است! –  را مهار کند  تا به راستی هفته ی دولت را  گرامی دارد به خصوص آن که به سال تحصیلی جدید نیز نزدیک می شویم و نحوه ی آموزش فرزندانمان ، اهمیت به سزایی دارد.

 البته خدا را شکر که هیات های عزادای حضرت امام حسین علیه السلام،  بیش از همه رعایت «نکات مصوب» را کرده اند و الگویی برای سایرین شده اند تا با عزمی دسته جمعی قبل از پیدا شدن «دارو» و «واکسن»ی متناسب ، از کشور حفاظت و به این ترتیب ،  یاد  دانشمند بزرگی چون  «  زکریای رازی »  بیش  از گذشته گرامی داشته شود. آخر، «تاسوعا» و «عاشورا»ی امسال  با سالروز انفجار دفتر نخست وزیری همراه است  این نکته قبل از همه چیز،  ماهیت عاشورایی قیام و انقلاب ما را مشخص می کند ، ماهیتی که در «هفدهم شهریور» نیز خود را نشان داده و سی و یکمین روز از این ماه ، به نحو بسیار زیبایی در آستانه ی «هفته ی دفاع مقدس» ، به تفسیر،  نشسته است  و در همان راستا،  رعایت نکات بهداشتی ، امری است عقلانی و فطری که هر بزرگ ، انسان خردمندی چون « بیرونی » آن را تایید می کند ، او که «همه چیز دان»ی قابل است ، عقل و علم و عشق و شرع را به آمیخته و نشان داده فرهنگ مشرق زمین ، فرهنگی نیکو و خردمدارانه بوده که ملهم از دین لطیف و عقل گرایی اسلام است، امری که در تالیفات و منش آیت الله طالقانی – اولین امام جمعه ی انقلاب و ملقب به ابوذر زمان ، نیز می توان دید  و در اشعار «شهریار»  ملک ایران  هم می توان یافت .

آری ،  هرگز به این دین متعالی وصله ی« ترور و تروریزم» نخواهد چسبید گرچه حوادثی چون« یازده سپتامبر» برایش علم شود و یا «داعش»ی به نامش به وجود آید .  این دین ، به وعده ی الهی ؛ در نهایت باز هم خواهد بالید و به کوری چشم دشمنان ،جهانی خواهد شد  اما باید موانع این تحقق را بیش از گذشته شناخت و در صدد رفع آن برآمد. موانعی که می توان اقتصادی- فرهنگی باشد و شاید همزمان با  ساماندهی اقتصاد ، «ساماندهی فضای مجازی» یکی از این اقدامات لازم به حساب آید . امری که در شهر و دیار ما نیز اهمیت بسیار دارد ، دوری از سرمایه گذاری های  بیش از حد و عدم در سرمایه گذاری در نقاط دیگر کشور – که خلاف عدالت است-، ساماندهی وضعیت رسانه ها و فضای مجازی و در ادامه بهبود وضعیت آلودگی و آب این شهر و دیار از اقدامات اساسی است که خود مانعی بزرگ در تحقق جهانی شدن دین عقلی عزیزمان است آخر به فرمایش خمینی کبیر ، «تمام مقصد ما ، مکتب ماست» و این مهم در اردکان ما ، سالهاست مورد «تهدید» واقع شده است  و اکنون از  همه ، به خصوص مسوولین جدید اردکان؛  انتظاری «به جا» و «فوری»  است تا با تلاش مضاعف و همیاری مردم فیهم اردکان ، برای رفع این موانع مهم گام بردارند  و این تلاش ها را مرتبا و صادقانه گزارش کنند …  . این چنین باد.

در تاريخ ۰۷/شهریور/۱۳۹۹ بدون دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

من معلم و اندکی طلبه ام .....

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنیددو + = هشت

حق نشر © 2020 انتشار مطالب  اين تارنما در سايت ها و نشريات با ذکر نام و درج پیوند مجاز است
: طراحي و توسعه  : توسط  مدیر تارنما ؛  آدرس ما در پیام رسان های خوب ایتا و گپ :masirh@