با احتساب سایت قبلی من

اقدام و ابلاغ!

اقدام و ابلاغ!

باسمه تعالی

و مرداد امسال ، متفاوت تر از هر سال دیگر ، آغاز می شود ؛ مردادی کرونایی که البته به مدد رعایت خوب مردم عزیز اردکان ، به نسبت سایر نقاط ؛ اوضاع، خیلی بحرانی نیست اما  اجرای نکات بهداشتی و تقویت ایمنی بدن، همچنان باید در اولویت باشد. اصلا این امور، تماما باید بر اساس «علم و تحقیق» شکل گیرد چرا که این «شکافندگی دانش » و کشف نادانسته ها و خلق و ابداع ، درسی بزرگ است که ما از مولای پنجم خود یعنی امام محمد باقر علیه السلام  گرفته و باید بگیریم تا از کوچکترین فرصتی در این راستا بهره بریم و عقل و عشق را به هم آمیزیم. گرچه که جایگاه «دعا و نیایش» ، جایگاهی بس رفیع و ارزنده است ، خصوصا آن که در «روز عرفه» واقع شویم و این گونه، مشکلات ؛ اطراف ما را فرا گرفته باشد. دعایی دسته جمعی و با وحدت قلوب ، گرچه شاید اجتماع فیزیکی ممکن نباشد ، مطلوب حق است تا بت نفس را – برای این دعای دسته جمعی و دعا برای غیر – در عرصه ای جدید، باز هم قربانی کنیم و ابراهیم وار ، به استقبال ولادت «هادی دلها» ، حضرت امام علی النقی علیه السلام برویم تا با نور هدایت آن ذوات مقدس و با دعای غیر و به کار گیری تمهید و تدبیر علمی و درست، بر مشکلات و از جمله این «ویروس منحوس» فائق آییم و با این اقدامات عملی ؛ پیامی امید بخش و خبری نو و نیکو به ایران و جهان مخابره کنیم که ایران و ایرانی می تواند و این همه را از سر توجه به بزرگان عالم و درهای برآورنده ی حاجات مردم و از جمله امام کاظم علیه السلام دارد این همه ، اما  هرگز به پیام «غدیر» نمی رسد چرا  کشتی جامعه بدون ولایت ، راه به جایی نخواهد برد.

این اقدام عملی و  اطلاع رسانی ، باز هم برای ما عسر و گشایش در پی خواهد داشت که با هر سختی قطعا آسانی است ؛ حال  این آسانی،  می تواند رهایی از بند اسارت رژیم بعث عراق باشد ، یا نجات از شر مشکلات اقتصادی و گشایش در معیشت و یا گسستن از یوغ استکبار بین الملل و ایادی داخلی آن و… نکته ی اساسی آن که  مهم ترین پیام غدیر نیز تلاش و اقدام برای رهایی است ، به کمک «ابلاغ» و اطلاعی  که رسالت را به اتمام می رساند.

ولی اگر خدای ناکرده،  این اقدام و  ابلاغ انجام نشود و یا ناقص بماند ، باز هم عسر و سختی در پیش خواهیم داشت و عقوبت آن را خواهیم چشید ، چونان کودتای ننگینی که بیست و هشتم مرداد ماه،  شاهد آن بود و «مصدق» را به زیر کشاند و ایران عزیز را ، باز هم بیش از پیش مستعمره کرد و مشکلات دیگر…

اکنون این دو عنصر راهبردی و حیاتی یعنی «اقدام و ابلاغ » -به همان شیوه که عرض شد- کلیدی ترین کار ماست تا علاوه بر عسر و آسانی ، کمکی باشد برای مجلس جدید و سایر مسوولان کشور ، استان و اردکان  و به گونه ای عمل شود که در گذار از این برهه ی حساس و سخت ، کمترین آسیب ها متوجه کشور ، استان و به ویژه اردکان ما شود . اردکانی که قبلا تجربه ی گذر از این رنج ها را داشته است … . این چنین باد.

در تاريخ ۰۹/مرداد/۱۳۹۹ بدون دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

من معلم و اندکی طلبه ام .....

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید+ چهار = شش

حق نشر © 2020 انتشار مطالب  اين تارنما در سايت ها و نشريات با ذکر نام و درج پیوند مجاز است
: طراحي و توسعه  : توسط  مدیر تارنما ؛  آدرس ما در پیام رسان های خوب ایتا و گپ :masirh@