با احتساب سایت قبلی من

روزهایی نو!

روزهایی نو!

باسمه تعالی

از آخرین یادداشت سیما (۱)در اوایل اسفند نود و هشت تا کنون، اتفاق بزرگی رخ داده است .« بیماری منحوس»ی  بر جهان و ایران خیمه زده و آن را رها نمی کند ، «مسبب احتمالی» آن هرکه باشد ، اکنون خودش نیز ضرر کرده  ،« ابهت پوشالی» اش ریخته و در این میان «رویش» هایی را به وجود آورده که تلاش های گروه های جهادی و مردمی از آن جمله اند. تلاش هایی که با  کوشش برای« همدلی» و «کمک مومنانه» به اقشار آسیب پذیر، تکمیل می شود. اقدامی که در شهر ما توسط امام جمعه ی محترم رقم زده شده و نهاد های دیگر نیز به کمک آمده اند . اما، این تاکید و تلاش  از سوی رهبری معظم انقلاب ، برای « رزمایش» کمک و همدلی مومنانه ،  نشانه ی اهمیت اقدامات مردمی در عرصه های خطر است که حرف اول را می زند وگرنه نمی توان و نباید ، تنها به« تدبیر دولت» و تلاش نهاد های مسوول دلخوش بود … .

اقدام ارزشمند  مذکور، در ماه مبارک رمضان امسال – که وضعیت مساجد ، مصلی ها و حرم های مطهر ویژه است-،  و البته  ایام ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام و شهادت  یار مظلومان  و اسوه ی عدالت خواهان حضرت امیر المونین علیه السلام و شب های بی نظیر قدر،  اهمیتی مضاعف می یابد  تا در ماه مهمانی خدا، با «خود سازی بیشتر » به استقبال «رستگاری» برویم و در کنار رعایت دستورات بهداشتی – که به فرموده رهبری انقلاب، خود حسنه ای بجاست-  و پرهیز از انتشار بیشتر این ویروس – که  باز به فرمایش ایشان  ،انتشارش سیئه خواهد بود- ، جامعه ای مقاوم تر و پایدارتر بسازیم ، باشد که  به هدف نهایی یک آرمان اسلامی بزرگ یعنی ظهور دولت یار نزدیک تر شویم.

 گام های ابتدایی این راه، البته -علیرغم دشمنی های معاندان- ، با شکل گیری «مجلسی در شان انقلاب اسلامی»، به خواست الهی بر داشته خواهد شد و با تشکیل« دولت جوان مومن انقلابی» استمرار خواهد یافت. امری که در اردکان عزیز اصالتا انقلابی ما، نیز آغاز شده است و باید با «مطالبه» و «جهاد فکری و فرهنگی» به سر منزل مقصود رسد تا این دیار عالمان و فقیهان از جهات مختلف مادی و معنوی ، سلامت خود را باز یابد و «کانون انتشار پاکی ها و خوبی ها» باشد نه پلیدی ها و آلودگی ها. شکل گیری این سلامت عمومی، می تواند با قدر دانستن از «معلمان واقعی جامعه ی اردکانی» ، در عرصه های مختلف تسریع شود تا به فرموده ی قرآن عزیز ، پس از جهاد و تلاش ، راه های هدایت الهی باز شود و گشایش ها حاصل. آن گونه که در «صحرای طبس» و حوادث مشابه نمونه اش را  دیدیم و در «تلاش های فضایی سپاه» – در سالروز تاسیسش- آن را به نظاره نشستیم.

باری ، برای استمرار این رویش ها و امید ها  تا بازیابی سلامت عمومی ،باید با توکل برذات اقدس الهی ، تلاشی مضاعف کرد تا «این نیز بگذرد» و «روزهایی نو » برای شهر و دیارمان و در نهایت، ایران انقلابی عزیز و جهان مقاومت ، شکل گیرد . این چنین باد.

(۱) : نشریه سیمای اردکان، ماهنامه ی محلی اردکان

حمید حاجی اسمعیلی اردکانی

در تاريخ ۰۷/اردیبهشت/۱۳۹۹ بدون دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

من معلم و اندکی طلبه ام .....

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنیدنُه + = پانزده

حق نشر © 2020 انتشار مطالب  اين تارنما در سايت ها و نشريات با ذکر نام و درج پیوند مجاز است
: طراحي و توسعه  : توسط  مدیر تارنما ؛  آدرس ما در پیام رسان های خوب ایتا و گپ :masirh@