با احتساب سایت قبلی من

حرکتی برای «بهار ایام»

حرکتی برای «بهار ایام»

باسمه تعالی

اسفند امسال را در حالی آغاز کرده ایم که «انتخابات» ارزشمند و تاریخ ساز مجلس  شورای اسلامی ، به پایان رسیده و ملت ایران و البته اردکان عزیز، به لطف و مدد الهی ، منتخب خود را شناخته است. این در حالی است که روز دوم اسفند، روز جهانی «زبان مادری» نام گرفته ؛ زبانی بومی و برای استفاده ی همه ی هم  بومی ها و همشهری ها!  شاید انتخابات اخیر مردم اردکان نیز در همین راستا باشد تا اردکان، پس از سال ها ، برای همه باشد و منافع حاصل از صنعت ، کشاورزی و …  در شرایط فعلی به همگان برسد و ضررهایش کم تر و کم تر شود و این کار می تواند توسط یک مهندسی صحیح برخاسته از نیروهای بومی و متخصص شهرستان انجام پذیرد ، تا نام «خواجه نصیر» ، معنایی نو یاید و  ولادت امام پنجم علیه السلام ، برای ما جلوه ی بیشتری کند.  امامی که« شکافنده ی علم ها» ست و این کاری است که ما همه و در دوران جدید باید برای اردکان ، استان و کشور خود انجام دهیم. کاری علمی و دقیق و موشکافانه.

جالب آن که هفتم اسفند ماه ، سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری و روز وکیل مدافع است ، مشابه وکیلی که مردم  از سوی خودشان برای دفاع از حقشان ، انتخاب کرده اند. انتخابی که ولادت بزرگان دین چون امام «جواد الائمه» و  و در صدر آن ها ، امام علی علیهما السلام به عنوان «پدر امت» ، آن را منور کرده است. پدری که الگوی همه ی پدران بشریت در تمام ادوار تاریخ است.  با گذر از اسفند، البته شهادت «هادی دل ها» ، حضرت امام علی النقی علیه السلام را داریم و رحلت شهادت گونه ی «زینب» قهرمان ، سلام الله علیها را، اما این شهادت ها و رحلت ها ، باب «هدایت» را باز تر کرده است تا دلها نرم تر شود و «احسان و نیکوکاری » به سکه ی روز مردم بدل شود گرچه اقتصاد کشور – متاسفانه – از سکه افتاده و سرنوشت  دکتر «مصدق» ، برای  بسیاری  از مجریان امر ، عبرت نشده است!  با آن که پیروزی هایی چون «ملی شدن صنعت نفت» ایران با همکاری  و اتحاد با رهبر راستین نهضت یعنی «آیت الله کاشانی» رحمه الله علیه کسب شده و در این راه مبارزانی چون «دهخدا» ، قلم فرسایی ها کرده اند.

 باری ، درخت آزادی و استقلال ما امروز بارور و «قوی» شده و باید برای استمرار این بالندگی و قوت، – که قوت ایران ، جمهوری اسلامی و در راس آن «انقلاب اسلامی» را در پی دارد- تلاش ها نمود و این حرکت را از خود آغاز کرد . حرکتی که به خودسازی و سپس جامعه سازی می انجامد و بار دیگر ما را به سوی ان انقلاب جهانی  «بهار ایام » می برد.  روزگارتان بهاری. یا حق

*قابل دریافت در کانال تحلیلی مصیر : https://eitaa.com/masirh

در تاريخ ۰۴/اسفند/۱۳۹۸ بدون دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

من معلم و اندکی طلبه ام .....

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید+ هفت = دوازده

حق نشر © 2019 انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات با ذکر نام و درج پیوند مجاز است
طراحي و توسعه  : توسط مدیر وبگاه