با احتساب سایت قبلی من

وبگاه حمید حاجی اسمعیلی اردکانی

نامه ی امام جمعه

نامه ی امام جمعه

امام‌جمعه اردکان در نامه‌ای ضمن تقدیر و تبریک به مدیران آموزش‌وپرورش، علت عدم حضور خود در جلسه تودیع و معارفه را این‌گونه تبیین نمود؛
بسم‌الله الرحمن الرحیم

با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص)، پیرو دعوت‌نامه اداره آموزش‌وپرورش برای حضور در جلسه تودیع و معارفه فرصت را غنیمت شمرده، چند نکته را مختصراً یادآور می‌شوم و تفصیل و در صورت لزوم مصادیقش را برای بعد می‌گذارم.
پیش از آن بر خود فرض می‌دانم از زحمات شبانه‌روزی مدیر دلسوز و دغدغه مند جناب آقای اشرفیان تشکر و قدردانی نمایم و برای ایشان سلامت و موفقیت در همه مراحل زندگی آرزومندم و ان‌شاءالله خدمات و زحمات و سختی‌های زیادی که ایشان و همکارانشان متحمل شده‌اند مرضی خداوند و ذخیره دنیا و آخرتشان قرار خواهد گرفت.
برای جوان فعال و پرتلاش جناب آقای کارگر نیز آرزوی موفقیت و داشتن کارنامه قابل‌قبول در آموزش‌وپرورش دارم و آماده هرگونه تعامل در امر آموزش‌وپرورش و خدمت به جامعه بزرگ و زحمتکش فرهنگیان می‌باشم. ما هرگونه تعاملی با جناب آقای اشرفیان عزیز داشته‌ایم با آقای کارگر هم ان‌شاءالله خواهیم داشت.
در اعتراض به شیوه انتخاب و نه مدیر انتخابی، در جلسه تکریم و معارفه مدیریت آموزش‌وپرورش حاضر نمی‌شوم و نماینده‌ای هم نمی‌فرستم.
نحوه انتصاب مدیر جدید آموزش‌وپرورش اردکان مصداق بارزی است بر حدیث شریف نبوی (ص) ” من عرض نفسه للتهمة فلایلومن من اساء به الظن ” هرکس خود را در معرض اتهام قرار دهد نسبت به بدگمانی و سوءظن مردم گلایه نکند؛ زیرا خود مقصر است.
برای جمع کثیری از مردم، مسئولان و فرهنگیان سؤال است که چرا از میان گزینه‌های مطرح‌شده اصرار بر گزینه‌ای شد که در دفتر نماینده محترم مشغول به خدمت است؟!!!
این بدگمانی و پرسش به‌حق و معترضانه عکس‌العمل طبیعی انتخاب این‌چنینی مسئولان است.
اعتراض، این نیست که چرا با امام‌جمعه مشورت نشده که در موارد دیگر هم گاهی نمی‌شود و ما دعوایی نداریم و تعامل هم می‌کنیم. صحبت این است که چرا با مدیران حال و گذشته آموزش‌وپرورش و کسانی که تجربه‌ای دارند؛ همچنین معاونان اداره و برخی مدیران مدارس مهم که دستی بر آب‌وآتش دارند مشورتی صورت نگرفته و تا این اندازه همه اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا گله‌مندند!؟ چرا تنها به سفارش یا اشارت و رضایت مسئول یا مسئولینی خاص چشم دوخته‌شده است؟!!
نتیجه انتخاب‌های این‌چنینی حاکم شدن روحیه ناامیدی درراه خدمت به مردم و منزوی شدن بعضی مدیران شایسته، لایق و مقاوم است. همچنین کوچ کردن یا رانده شدن برخی مدیران و شایستگان از اردکان به یزد و اشکذر و شهرهای دیگر.
نتیجه دیگر اینکه نوع مدیریت در اردکان به مدیریتی بی‌حال و پر از نفاق و با دورویی و چاپلوسی تبدیل‌شده که در شأن اردکان و اردکانی عزیز و عزتمند نیست. گاهی حال انسان از اظهار بندگی و چاپلوسی و پادوئی برخی مسئولان که ناشی از ترس و گاه به قول خودشان ناچاری و یا برای خودشیرینی و طمع پست و ریاست است به هم می‌خورد.
وقتی فضای ارتباطی مدیران مزورانه و چاپلوسانه شد نتیجه طبیعی‌اش میدان یافتن فرومایگان و بی‌مایگان و منزوی گشتن مسئولان صادق، لایق و فعال خواهد بود که خسارتش بر همگان روشن است.
اردکان عزیز؛ مدیرانی می‌خواهد بنده و مطیع خداوند متعال، قانونمند و شجاع، دل بریده از پست و مقام و اهل کار و تلاش که سلایق سیاسی و جناحی خود را در امور اجرایی و کاری دخالت ندهند.
از مسئول محترم دفتر می‌خواهم نامه مورخ ۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ این‌جانب به مدیرکل محترم آموزش‌وپرورش را هم رسانه‌ای نمایند تا فرهنگیان عزیزی که در این مدت مراجعات اعتراضی مکرر به امام‌جمعه داشتند که حتی برای خودم دغدغه فکری و فشار روحی فراهم آورد، بدانند به دغدغه آن‌ها توجه و در حد امکان پیگیری گردید.
خداوند از همه ما راضی باشد ان‌شاءالله
سید اسماعیل شاکر
امام‌جمعه اردکان
۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۷
@ghalbefarhangi

نامه ی پیوست

در تاريخ ۰۹/بهمن/۱۳۹۷ بدون دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

من معلم و اندکی طلبه ام .....

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید+ هشت = هفده

حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است
طراحي و توسعه  : توسط مدیر وبگاه