با احتساب سایت قبلی من

چله ی انقلابی!

چله ی انقلابی!

باسمه تعالی

 اکنون بهمن نود و هفت است و مثل گذشته قیام مردم آمل  فرایاد می آید، از فناوری فضایی تنها نامی برده می شود و نیروی هوایی وهمافران مقابل دیدگان می آیند تا وفاداری خود را به امامشان اعلام کنند. در این میان پلی به گذشته  زده می شود و قیام تبریزی ها به مناسبت چهلم مردم قم می درخشد. قیامی که برای به ثمر رسیدن انقلاب واقع شده است. گرچه در این قیام و قیام های گذشته و آینده ، مادران شهیدی ام البنین وار صبر انقلابی پیشه کرده اند.

اما امسال وضعیت جور دیگری است. سخن از زهرا سلام الله علیهاست . آن بانوی بی مانندی که مادر خمینی رحمه الله علیه است. خمینی ای که در سالروز ولادت مادر آمده است تا اثبات کند فرزند بی بدیل او در دوران معاصر است و او با همراهی و همدلی مردم و امید و اتکال به حق لایزال  ، انقلابی آفریده است بلند که اکنون چهلمین سالش را با همه ی مشکلات و سختی ها به چشم می بیند. آن پدیده ای که دشمنان آرزو داشتند هرگز اتفاق نیفتد.

اما نگاهی کوتاه به گذشته ها ، درس های ارزشمندی را به ما می دهد که شاید از مهم ترین آن ها توجه به این «انقلاب» است و «انقلابی عمل کردن»! یعنی عمل کردنی از جنس انقلاب. اعم از انتخاب ، حضور و سایر عرصه های ارجمند دیگر. به تعبیر رهبر معظم انقلاب: آنجا که اقدامی انقلابی کرده ایم موفق شده ایم و آنجا که از آرمان ها فاصله گرفتیم، ضربه خورده ایم. شاید اصلی ترین کار مردم انتخابی انقلابی است . انتخابی که سرعت قطار انقلاب را بیشتر کند و مشکلات را کمتر. انتخابی ارزشمند که قوه های مجریه و مقننه را سامانی دیگر دهد و ضربه هایی که به خصوص اکنون از عدم انقلابی بودن خورده ایم را جبران کند. البته این انتخاب تنها  در عرصه برگزیدن افراد نیست . انتخابی ارزشمند و بالا در سبک زندگی نوین از انتخاب کالای مرغوب ایرانی گرفته تا رعایت و مطالبه ی الگوی مصرف در سرمایه های مادی و معنوی.

شاید این نوع انتخاب نیازمند یک چله نشینی دارد و تمرین و ریاضت! یعنی  چهل روز با خود تمرین کنیم تا این گونه  شویم و مطمئن باشیم که اگر این گونه کردیم ، مشکلات کمتر خواهد شد.  باری ! شاید آن چه را تاکنون گفتیم بتوان در یک عنوان خلاصه کرد. عنوانی کاربردی برای ما یعنی : « چله ی انقلابی» . این چنین باد.

در تاريخ ۲۹/دی/۱۳۹۷ ۴ دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

من معلم و اندکی طلبه ام .....

وبسایت

۴ ديدگاه

  1. محمد مهدی خدادوست می‌گه:

    مطالب خیلی خوب و پر معنا بود اما اگر این اهداف در زمان فعلی عملی میشد خیلی خوب و تاثیر گذار بود اما با شرایط کنونی رسیدن به این اهداف میسر نیست و باید در جامعه فرهنگ سازی شود

دیدگاه خود را بیان کنیدشش + هفت =

حق نشر © 2019 انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات با ذکر نام و درج پیوند مجاز است
طراحي و توسعه  : توسط مدیر وبگاه