با احتساب سایت قبلی من

وبگاه حمید حاجی اسمعیلی اردکانی

گامی به سوی … .

گامی به سوی … .

مهرماه که همیشه بوی آغاز درس و مدرسه را می دهد ، این بار بیش از پیش رنگ وبوی « شهادت » گرفته است ، واژه ای که حسین علیه السلام آن را معنایی بسیار عمیق بخشیده و دفاع مقدس ما با یاد قیام عاشورا به تفسیر آن نشسته است. جایی که حصر آبادان با فرمان امتداد غدیر یعنی ولی فقیه ، شکسته می شود و گلهایی مخلص چون فلاحی ، فکوری ، نامجو ، کلاهدوز و جهان آرا تقدیم می شوند؛ آنانی که در میدان های سخت و سهمگین ، امتحان خود را پس داده اند . در ادامه جلوه ای دیگر از فدا شدن یک عاشق خود را به ظهور می رساند و آن شهادت در محراب عبادت و جمعه است ، شهادتی که «اشرفی اصفهانی » را با خود به دیدار اهل البیت علیهم السلام می برد تا مشابه سلمان های زمان خود نمایی کنند و«منا اهل البیت» همچنان مصداق یابد.

مصداقی که پس از کربلا با تایید سجاد علیه الصلوه والسلام باز هم تکرار می شود تا با تقویت جسم و جان حمایت از مظلومانی چون «فلسطین » را رقم زند و به سخن لسان الغیب ختم شود که: فیض قدسیش اگر باز مدد فرماید دیگران هم بکنند آن چه مسیحا می کرد.

آری ! راه بسته نیست ، باز باز است و این ماییم که می توانیم خود را لایق حرکت کنیم و به اهل البیت شریف پیوند خوریم و می توانیم البته از قافله عقب مانیم تا« قوم دیگر» ی جایگزین ما شوند و آنان بوی خاندان صادق رسول صلی الله علیه و آله گیرند به خصوص با شرایط اقتصادی اکنون که تحمل ها، کم شده است! می توان جهادی اقتصادی کرد و در راستای اقتصاد مقاومتی ، تولید ملی را تقویت نمود و کار و سرمایه ی ایرانی را پاس داشت و می توان همچنان به بیرون چشم داشت و به بهانه ی اکثرا واهی کیفیت ، رفاه زدگی را برگزید و از راه بازماند… . به خصوص در اردکان ما که متاسفانه درصد بالایی از این تفاخر ها به چشم می خورد و ما را از اصل خویش دور کرده است. باید با عزمی جهادی و اصلاح لقمه ها و تفکر ها ، گامی به سوی خاندان پاک رسول الله صلی الله علیه و آله برداریم و عشق را بار دیگر معنا کنیم. این چنین باد.

در تاريخ ۰۴/مهر/۱۳۹۷ بدون دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

من معلم و اندکی طلبه ام .....

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنیدچهار + = شش

حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است
طراحي و توسعه  : توسط مدیر وبگاه