با احتساب سایت قبلی من

وبگاه حمید حاجی اسمعیلی اردکانی

اسفند زهرایی

اسفند زهرایی

باسمه تعالی

یاد زهرای مرضیه سلام الله علیها سراسر اسفندمان را عطر آگین کرده است چه در اولین روز های اسفند و چه در روز های پایانی اش،خواجه نصیر هم اگر فتحی کرده است ، اگر روز احسان و نیکوکاری ای هست و اگر درختی برای پاکی کاشته می شود، اگر شاهنامه ای هست و اگر مولود ی باقر علیه السلام ، همه به خاطر زهراست!

 آری او مادر هستی است و بزرگ زنی که اسوه ی صاحب العصر عجل الله تعالی فرجه الشریف می شود و هستی برایش رکوع می کند. سرو هیجده ساله ای که همچنان ایستاده است! ایستاده است که ملی شدن نفت رخ می دهد و سالها بعد انقلابی شکل می گیردکه همچنان زهرایی است. آخر سردمدار این اتفاق مبارک قرن، خودش متولد سالروز تولد زهراست ! ایستاده است که ایران می ماند و در دفاع مقدس حتی یک ذره از آن به بیگانه داده نمی شود. ایستاده است که تنها حکومت شیعی مستقل همچنان به پیش می رود.  اصلا حب الوطن از زهراست و اگر زهرا نباشد ، نه مرز جغرافیایی ای می ماند و البته نه مرز ایمانی ای! آخر مدافع حرم و حریم اوست و جوانان ما دنباله روی او . جوانانی که مرزهای ایمانی را حفظ کرده اند و آن هم در دهه چهارم انقلاب تا مرز های جفرافیایی سر جایش بماند. مگر می شود اسفندمان را نام دیگر داد جز« اسفند زهرایی»؟! جالب آن که در عرف جهانی دوم و پنجم اسفند امسال  را روز زبان «مادر»ی  و روز بزرگداشت« زمین» و «زن» نامیده اند! گویی فطرت ها پاک ، هنوز هم مادرشان را می خوانند تا از زن زمینی ، فرشته ای آسمانی بسازند.

و اکنون اردکان و کشور ما که مفتخر به فرزندان آن بزرگوار بوده و هست ، به سوی آخر الزمان می تازد! فرزندانی که در سالهای نه چندان دور رهبران این مردم بوده اند و هنوز هم هستند رهبران پاک از نسل آن بزرگ عزیز عالم ، که باید بیش از پیش قدر آنها را داشت و برای حرکت آخر الزمانی مردمان این سامان از ایشان بهره جست نه آن که منویات آنان را نادیده گرفت و در این گرداب بزرگ دوران آخرین ، رها شد و تصور کرد که چه قدر خوب است که آزادیم!  امید آن که اسفندمان  به بهاری منتهی شود که ظهور یوسف زهرا سلام الله علیها را شاهد باشیم و ما از یاران پیش روی او. این چنین باد.

در تاريخ ۰۱/اسفند/۱۳۹۶ بدون دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

من معلم و اندکی طلبه ام .....

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنیدهشت + دو =

حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است
طراحي و توسعه  : توسط مدیر وبگاه