با احتساب سایت قبلی من

وبگاه حمید حاجی اسمعیلی اردکانی

ولی شناسان

ولی شناسان

ولی شناسان

سخن از زمین لرزه است زمین لرزه ای که در سال هشتاد و دو بم را لرزاند و اکنون کرمانشاه  را که البته به مراتب در شرایط آب و هوایی سخت تری هستند و نیازمند یاری ما. یاری ای که با الهام از یاری امام یازدهم  در چینش و بسیج نیرو ها ، صورت می گیرد تا ولادت آن امام همام را شیرین تر کند و البته یاد آوری نماید که این ها همه تذکر است برای ما، ما که خود را مصون از بلا می دانیم!

رحلت فاطمه ی معصومه سلام الله علیها اما غمی جانکاه برایمان می آورد تا آن حضرت را خوب بشناسیم و قدر بودنش در این کشور ارجمند را بدانیم . کشوری که همه در کنار هم از هر دین و آیینی مسالمت آمیز زندگی می کنند و این پیام عیسی علیه السلام و هر پیامبر آزاده ی دیگری از جمله نبی مکرم اسلام است که خداوند او را رحمه للعالمین نامیده است.

اما این آمد و شد انسان های نیکو، برایمان نگاتی ژرف به ارمغان می آورد تا ببینیم چگونه فاطمه زهرای ثانی سلام الله علیهما ، از این دنیا ی فانی  رخت بست و چرا روح الله علیه السلام، به ناچار   راه آسمان ها را در پیش گرفت و چرا اکنون بقیه الله عجل الله تعالی فرجه الشریف ، غایب است؟!

ناگاه در جواب این سوالات حساس و مهم ، قتل امیر کبیر ، آن خادم دلسوز فرا می رسد و ما را به عاقبت بد اندیشه و کردار زشت متوجه می سازد. آری وقتی به فرموده ی مولا علی علیه السلام  آن گاه که افاضل عقب رانده می شوند  و تمسک به فروع از چنگ زدن به اصول ارزشمند تر می شود ، نتیجه ای جز این ندارد. ولی شناسی اما مهم ترین درس این حادثه است تا ما اردکانی ها، یزدی ها و ایرانی ها را بار دیگر بیدار کند و صاحب دلی نگوید : گویی ولی شناسان ، رفتند از این ولایت! اندکی تامل، یا حق

در تاريخ ۲۴/آذر/۱۳۹۶ بدون دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

من معلم و اندکی طلبه ام .....

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنیدنُه + = هجده

حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبگاه در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است
طراحي و توسعه  : توسط مدیر وبگاه